Szpital Rejonowy im. dr. J. Rostka w Raciborzu

Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka
ul. Gamowska 3, 47-400 Racibórz,
województwo śląskie
Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka
ul. Gamowska 3, 47-400 Racibórz,
województwo śląskie

Otolaryngologia

Krótki opis oddziału :

Kierownikiem Oddziału jest  lek. med. Tomasz Cebula. Na oddziale pracują również: lek. med. Tomasz Kostka, lek. med. Martyna Domagała i lek. med. Wioletta Kunysz, dr. n. med. Szczepan Bratek są to specjaliści z zakresu otolaryngologii.

Oddział liczy 12 łóżek, średnio w ciągu miesiąca leczonych jest ok. 70-90 pacjentów. Pacjenci są zadowoleni z opieki medyczno-pielęgniarskiej. Sale chorych są nowocześnie wyposażone, część ma węzeł sanitarny, dodatkowo wszystkie sale maja sprzęt RTV. Jedynym mankamentem, który dokucza nie tylko pacjentom, ale również personelowi, to brak klimatyzacji. Ale ten sam problem dotyczy prawie wszystkich szpitalnych oddziałów.

Na oddziale wykonuje się następujące operacje i zabiegi: tonsillectomie u dorosłych, operacje przegrody nosa, endoskopowe operacje zatok, drenaże uszu, operacje części guzów szyi i ślinianek, zabiegi mikrochirurgiczne krtani, w tym usunięcie guzków, polipów w directoscopii bezpośredniej oraz diagnostykę i operacje onkologiczne i inne drobne zabiegi w zakresie ORL. Większość zabiegów wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym w nowoczesnej i w pełni wyposażonej sali operacyjnej. W oddziale prowadzona jest także diagnostyka i leczenie zawrotów i bólów głowy oraz szumów usznych. Oddział prowadzi też leczenie zachowawcze stanów zapalnych w obrębie górnych dróg oddechowych.

Oddział może oferować tak duży zakres usług nie tylko ze względu na doskonałych fachowców, ale także ze względu na dobre wyposażenie w specjalistyczny sprzęt, m.in. bardzo nowoczesny mikroskop, nasofiberoscop do diagnostyki nosa, krtani i gardła. Sprzęt jest w pełni wykorzystany, ku zadowoleniu pacjentów nie tylko z terenu raciborszczyzny, ale też z terenu województwa opolskiego oraz powiatów rybnickiego i wodzisławskiego. Oddział Otolaryngologii stara się systematycznie poszerzać zakres świadczonych usług.

Kierownik oddziału :

lek. med. Tomasz Cebula – specjalista z otolaryngologii

Personel medyczny :

lek. med. Tomasz Kostka – specjalista z otolaryngologii
lek. med. Kunysz Wioletta – specjalista z otolaryngologii
lek. med. Domagała Martyna – specjalista z otolaryngologii
dr n. med. Szczepan Bratek – specjalista z otolaryngologii

Pielęgniarka oddziałowa :

Teresa Marcol

Liczba łóżek na oddziale : 

12 łóżek

Sekretariat Oddziału czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-14:30

Ustalanie terminów przyjęcia na oddział w godzinach 12:00-14:00 pod numerem 32 755 5362