Home Nasz szpital Projekty Zwiększenie dostępu do cyfrowych usług publicznych z obszaru e-zdrowia w Szpitalu Rejonowym im. dr Józefa Rostka w Raciborzu

Wartość Projektu – 4 215 511,40 PLN

Wartość Dofinansowania – 3 583 184,69 PLN

Opis Projektu

Jedną z najważniejszych cech całego projektu jest możliwość implementowania rozwiązań świadczonych drogą elektroniczną mających na celu przede wszystkim podniesienie dostępności i jakości usług publicznych oraz usprawnienie procesów związanych z obsługą i udzielaniem świadczeń opieki zdrowotnej.

• Zakup sprzętu i oprogramowania komputerowego niezbędnego do uruchomienia e-Usług.
  • Udostępnienia pacjentom serwisów WWW jako platformy świadczenia e-usług.
  • Obsługę informacyjną pacjenta poprzez budowanie kolejek przyjęcia pacjentów.
  • Rejestrację pacjenta bez konieczności wizyty w Szpitalu.
  • Udostępnienie pacjentom własnej elektronicznej dokumentacji medycznej.
  • Elektroniczny obieg wymiany informacji pomiędzy pacjentem, a lekarzem.