Home Aktualności Z życia szpitala SZPITALNY ODDZIAŁ RATUNKOWY JUŻ W SZPITALU

SZPITALNY ODDZIAŁ RATUNKOWY JUŻ W SZPITALU

W dniu 28 sierpnia 2023 r. w naszym Szpitalu nastąpiło oficjalne otwarcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR).

W otwarciu uczestniczyli przedstawiciele organu prowadzącego, czyli Powiatu Raciborskiego na czele ze starostą Grzegorzem Swobodą oraz dyrektorem raciborskiego szpitala Ryszardem Rudnikiem, obecni również byli zaproszeni goście, m.in.: przedstawiciele Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego
w Katowicach, Śląskiej Izby Lekarskiej oraz Śląskiego Oddziału NFZ w Katowicach.

Cała inwestycja obejmowała rozbudowę, modernizację i wyposażenie całego oddziału. Powiększono sale do resuscytacji, powiększono obszar triażu, powstała sala z czterema stanowiskami intensywnego nadzoru, w tym dwoma stanowiskami intensywnej terapii.

Natomiast sala zabiegowa została wykonana na warunkach bloku operacyjnego.

Oddział wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt pozwalający na wykonanie praktycznie każdego pilnego zabiegu ratującego życie, gdzie udzielana będzie natychmiastowa pomoc medyczna.

Teraz przyszedł czas na organizację SOR i kompletowanie kadry. Pierwszy pacjent ma się pojawić na początku października.